افزایش سن ابتلا به این بیماری ها را افزایش می دهد

به گزارش وبلاگ بایجانی، افزایش تعداد افراد مسن در ایالات متحده بی سابقه است و در سال 2019 میلادی، 54.1 میلیون بزرگسال در ایالات متحده 65 ساله یا مسن تر بودند که 16 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می دادند.

افزایش سن ابتلا به این بیماری ها را افزایش می دهد

به گزارش ایسنا به نقل از سایت اطلاع رسانی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC)، پیش بینی می گردد تا سال 2040 میلادی جمعیت افراد مسن در آمریکا به 80.8 میلیون نفر برسد. بعلاوه تا سال 2060، این تعداد به 94.7 میلیون نفر خواهد رسید و افراد مسن تقریباً 25 درصد از جمعیت ایالات متحده را تشکیل می دهند.

در عین حال تغییرات جسمی و روانی که با افزایش سن به وجود می آید، می تواند حفظ سلامتی و تندرستی را برای افراد چالش برانگیزتر کند.

افزایش سن خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند زوال عقل، بیماری قلبی، دیابت نوع دو و سرطان را افزایش می دهد. این ها عوامل اصلی بیماری، ناتوانی، مرگ و ایجاد هزینه های مراقبت های بهداشتی در دنیا هستند.

بعلاوه خطر ابتلا به بیماری آلزایمر و سایر انواع زوال عقل با افزایش سن افزایش می یابد و این شرایط در بزرگسالان 65 سال و بالاتر، شایع تر است.

مرکز ملی پیشگیری از بیماری های مزمن و ارتقای سلامت CDC توصیه های کلیدی را برای بهبود سلامت سالمندان ارائه نموده که عبارتند از:

* یاری به افراد مبتلا به زوال عقل برای فعال و مستقل ماندن در جامعه و داشتن نقش اجتماعی

* فراهم کردن منابع برای یاری به حفظ سلامت مراقبین سالمندان

* افزایش ارزیابی و تشخیص زودهنگام، کاهش خطر و پیشگیری و مدیریت بیماری های مزمن برای افراد مبتلا به آلزایمر و سایر انواع زوال عقل

* افزایش استفاده از سایر خدمات پیشگیرانه بالینی مانند آنالیز فشار خون، غربالگری سرطان و آزمایش قند خون

* ترویج برنامه های فعالیت بدنی برای کاهش خطر زوال عقل و درد آرتریت

منبع: فرارو

به "افزایش سن ابتلا به این بیماری ها را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش سن ابتلا به این بیماری ها را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید