افزایش حمایت ها از استیضاح ترامپ

به گزارش وبلاگ بایجانی، تازه ترین نظرسنجی اجرا شده نشان می دهد میزان حمایت افکار عمومی مردم آمریکا از استیضاح دونالد ترامپ طی هفته های اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است.

افزایش حمایت ها از استیضاح ترامپ

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بایجانی، نظرسنجی مشترک رویترز-ایپسوس حاکی است، حمایت مردم آمریکا از استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده طی هفته های اخیر در حالی که نشست های استماع استیضاح در مجلس نمایندگان پخش تلویزیونی داشته، به طور فزاینده ای با افزایش روبرو شده است.

این نظرسنجی نشان می دهد که 47 درصد آمریکایی ها بر این باورند که ترامپ باید استیضاح گردد و 40 درصد نیز مخالف استیضاح وی هستند.

این نظرسنجی در مقایسه با نظرسنجی اجرا شده طی هفته های قبل نشانگر افزایش چشمگیر درصد آمریکایی هایی است که از استیضاح ترامپ حمایت می نمایند.

پیش از شروع نشست های استماع مجلس نمایندگان آمریکا درباره استیضاح ترامپ در روز 13 نوامبر، اختلاف بین حامیان و مخالفان استیضاح ترامپ تنها 3 درصد بوده است. این اختلاف پس از نخستین هفته برگزاری نشست استماع به 4 درصد و در هفته دوم به 5 درصد افزایش یافته و در نظرسنجی اخیر نیز این اختلاف به 7 درصد رسیده است.

این در شرایطی است که در نظرسنجی اخیر بیش از 80 درصد دموکرات ها از استیضاح ترامپ حمایت نموده اند و 80 درصد جمهوریخواهان با استیضاح مخالفت نموده اند.

حدود 70 درصد جمهوریخواهان نیز اعلام نموده اند که فرایند تحقیقات مجلس نمایندگان برای استیضاح ترامپ منصفانه نبوده است.

یک افشاگر اطلاعاتی آمریکا ترامپ را متهم نموده است که یاری نظامی ایالات متحده به اوکراین را به حالت تعلیق درآورده و آن را مشروط به تحقیقات ضد فساد رئیس جمهور اوکراین از جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش نموده است.

دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات مقدماتی برای استیضاح ترامپ را شروع نموده اند.

زمانی که جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا بوده، پسرش در هیئت مدیره شرکت بوریسمای اوکراین که در زمینه انرژی فعالیت می نماید، عضویت داشته است.

ترامپ و متحدان جمهوریخواه وی اتهامات مطرح شده را رد نموده اند. اگر مجلس نمایندگان آمریکا در نهایت رای به استیضاح ترامپ بدهد، مجلس سنا که در اختیار جمهوریخواهان است احتمالا محاکمه ای را شروع خواهد نمود که در نهایت می تواند منجر به برکناری ترامپ از قدرت گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "افزایش حمایت ها از استیضاح ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش حمایت ها از استیضاح ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید