احتمال طغیان رودخانه ها در استان تهران، کوهنوردی نروید

به گزارش وبلاگ بایجانی، یزدی مهر با بیان اینکه از مخاطرات سامانه بارشی اعلام شده امکان طغیان و سیلابی شدن رودخانه ها و جاری شدن روان آب وجود دارد گفت: توصیه و هشدار جدی مدیریت بحران به همه مردم عزیز این است که از اتراق کنار رودخانه ها بپرهیزند.

احتمال طغیان رودخانه ها در استان تهران، کوهنوردی نروید

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران نسبت به احتمال طغیان رودخانه ها در استان هشدار داد و گفت: مردم طی امروز و فردا از اسکان کنار رودها و صعود به ارتفاعات اجتناب کنند.

به گزارش مهر، حامد یزدی مهر، صبح سه شنبه در جمع وبلاگ بایجانی از صدور هشدار نارنجی ضمن تأیید هشدار زرد اعلام شده طی روز گذشته خبر داد و گفت: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی از ظهر امروز پنجم تا فردا چهارشنبه ششم اردیبهشت در نیمه شمالی استان تهران به ویژه ارتفاعات مخاطراتی را خواهیم داشت.

مدیر کل مدیریت بحران استان تهران با بیان اینکه در مدت مذکور طبق اعلام هواشناسی در بعضی ساعات رگبار شدید باران با رعد و برق و تندباد موقتی و در منطقه ها مستعد بارش تگرگ مورد انتظار است که در این خصوص ضمن اطلاع رسانی باید تمهیداتی انجام شود.

یزدی مهر با بیان اینکه از مخاطرات سامانه بارشی اعلام شده امکان طغیان و سیلابی شدن رودخانه ها و جاری شدن روان آب وجود دارد گفت: توصیه و هشدار جدی مدیریت بحران به همه مردم عزیز این است که از اتراق کنار رودخانه ها بپرهیزند.

وی با اشاره به اینکه احتمال وقوع صاعقه و بارش تگرگ نیز پیش بینی شده است عنوان داشت: از همه کوهنوردان آماتور و حرفه ای می خواهیم هشدارهای اعلام شده را جدی بگیرند و از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر لزوم آمادگی کامل دستگاه های اجرایی و امدادی، تاکید کرد و گفت: لایروبی کانال ها و آب روها در دستور کار مسئولان مربوطه باشد.

یزدی مهر همچنین در خصوص لغزندگی جاده ها و آبگرفتگی معابر هشدار داد و گفت: از همه کسانی قصد سفر و تردد در محورهای کوهستانی را دارند می خواهیم احتیاط های لازم را داشته باشند تا خدایی ناکرده با حادثه ناگوار روبرو نشوند.

منبع: عصر ایران

به "احتمال طغیان رودخانه ها در استان تهران، کوهنوردی نروید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال طغیان رودخانه ها در استان تهران، کوهنوردی نروید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید