4 اشتباه رایج که منجر به مرگ گیاه آپارتمانی می گردد

به گزارش وبلاگ بایجانی، اگر در منزل یا محل کارتان از گیاهان آپارتمانی استفاده می کنید باید اشتباهاتی که منجر به مرگ گیاهان آپارتمانی می شوند را بدانید تا آسیبی به آن ها وارد نشود.

4 اشتباه رایج که منجر به مرگ گیاه آپارتمانی می گردد

به گزارش همشهری، گیاهان خانگی راهی عالی برای زیباسازی منزل هستند و حس آرامش و تازگی به فضا می بخشند؛ اما گاهی اوقات ما فراموش می کنیم که مراقبت صحیح از این گیاهان داشته باشیم؛ بنابراین این قسمت را تا خاتمه مطالعه کنید تا ببینید که اشتباهات مراقبت از گیاهان چیست که مرتکب نشوید.

قرار دادن در معرض نور نامناسب

زمانی که گیاه را خریداری می کنید، باید از فروشنده بپرسید که گیاهتان به چه نوع نوری احتیاج دارد. برخی از گیاهان احتیاج به نور زیاد و برخی احتیاج به نور کم دارند؛ پس باید این دو تفاوت را بشناسید، در غیر این صورت به گیاه آسیب وارد می گردد.

قرار دادن گیاه در محیط خشک

اگر گیاه را در یک مکان خشک مثلا نزدیک به کولر گازی یا نزدیک به دستگاه گرمایش قرار دهید، به آن آسیب وارد می نماید.

تغییر دادن مداوم جای گیاه

گیاهان زمانی که در یک محل معین و ثابت باشند، ریشه می زنند. این که شما بخواهید مدام جای شان را تغییر دهید، به آن ها آسیب وارد می نماید.

زیاد عوض کردن گلدان

وقتی که صحبت از عوض کردن گلدان می گردد، بسیار مهم است که این کار را در زمان صحیح و فقط تایمی انجام دهید که گیاه واقعاً آماده است؛ یعنی اگر ریشه ها از قسمت منافذ زهکشی بیرون زده اند، باید گلدان را عوض کنید؛ در غیر این صورت احتیاج نیست که مدام این کار را انجام دهید.

منبع: فرارو

به "4 اشتباه رایج که منجر به مرگ گیاه آپارتمانی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 اشتباه رایج که منجر به مرگ گیاه آپارتمانی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید