گروسی: مشتاقانه آماده پیگیری توافق با ایران هستیم

به گزارش وبلاگ بایجانی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز دوشنبه در نخستین روز برگزاری دور نو نشست شورای حکام گفت که این سازمان مشتاقانه آماده پیگیری توافق اجرا شده با سازمان انرژی اتمی ایران در خصوص حل و فصل مسائل به جای مانده مورد اختلاف است.

گروسی: مشتاقانه آماده پیگیری توافق با ایران هستیم

به گزارش العالم، رافائل گروسی گفت: بیانیه مشترک توافق شده با ایران در روز شنبه مجموعه ای از گام هایی را که باید طی چند ماه آینده انجام شود تعیین می کند.

وی افزود: آژانس مشتاقانه منتظر است تا 20 مارس توضیحات کتبی از جمله اسناد پشتیبان مرتبط را در خصوص سوالات مطرح شده از طریق آژانس در خصوص موضوعات مربوط به سه مکان خاص را دریافت کند. گروسی ادامه داد: کار های زیادی پیش روی ماست. ما آماده ایم.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی شنبه گذشته به تهران سفر کرد تا با رئیس سازمان انرژی اتمی و وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کند. در نتیجه رایزنی های فشرده صورت گرفته، سازمان انرژی اتمی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی بیانیه مشترکی را در خصوص سرعت بخشیدن و تقویت همکاری ها و مصاحبه های بین خود برای حل و فصل موضوعات صادر کردند.

در این بیانیه آمده است:

1- سازمان حداکثر تا 29 اسفند 1400 (20مارس 2022) توضیحات کتبی مرتبط با آن دسته از سوالات مطرح شده از طریق آژانس در خصوص موضوعات مربوط به سه مکان که ایران به آن ها نپرداخته است را به همراه اسناد پشتیبان مربوطه به آژانس ارائه خواهد کرد.

2- ظرف دو هفته پس از دریافت توضیحات کتبیِ سازمان و اسناد پشتیبان مرتبط با آن، آژانس این اطلاعات را مرور کرده و هر سووالی در خصوص این اطلاعات دریافت شده را به سازمان ارائه می کند.

3- ظرف یک هفته پس از ارائه اطلاعات به سازمان از طریق آژانس در خصوص هر سووال دیگر در خصوص این اطلاعات، آژانس و سازمان برای بررسی سوالات در تهران تشکیل جلسه خواهند داد. برای هر مکان جلسات جداگانه ای برگزار خواهد شد.

4- مدیر کل در نظر دارد با انجام فعالیت های مندرج در بند های 1 تا 3 بالا و در پی ارزیابی مربوطه از طریق آژانس، نتیجه گیری خود را پیش از برگزاری شورای حکام در خرداد 1401 (ژوئن 2022) گزارش کند.

منبع: فرارو

به "گروسی: مشتاقانه آماده پیگیری توافق با ایران هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروسی: مشتاقانه آماده پیگیری توافق با ایران هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید