معرفی کارت خدماتی و گردشگری شهر برلین

به گزارش وبلاگ بایجانی، در دنیا شهر های زیادی هستند که از منابع مختلف جهانگردی چه طبیعی و چه غیر طبیعی برخوردار هستند. این شهرها با توجه به اندازه جاذبه منابع جهانگردی خود و بعلاوه قرار گرفتن در عصری که صنعت جهانگردی و جهانگردی دچار تغییر و تحولات بنیادی شده است، دست به ارائه خدمات مختلفی در زمینه های جهانگردی و رفاهی برای مسافران و جهانگردان داخلی و خارجی خود می زنند که یکی از این خدمات ها، کارت خدماتی و جهانگردی شهر برلین کشور آلمان (ولکام کارت برلین و برلین پس) می باشد. کارت های خدماتی و جهانگردی از جمله اقدامات جدیدی هستند که شهرهای مدرن با توجه به ازدیاد منابع جهانگردی و جهانگردی خود دست به ارائه آنان به جهانگردان و مسافران سفر نموده به شهر خود می زنند و در قالب این کارت ها؛ لیست نسبتا کاملی از خدمات و امکاناتی که یک جهانگرد فارغ از مقداری پولی که برای سفر خود در نظر گرفته است را به وی تقدیم می نمایند! این کارت های خدماتی و جهانگردی با توجه به سطح توجهات سازمان های جهانگردی و جهانگردی هر شهر و هر کشوری می توانند خدمات و امکانات متنوعی را برای جهانگردان به ارمغان بیاورند از جمله بازدیدهای رایگان از بعضی جاذبه های تاریخی و طبیعی و یا تخفیفاتی برای کرایه خودرو یا هزینه های بایدی در امور حمل و نقل یک جهانگرد! در کل همراه داشتن این کارت های خدماتی و جهانگردی که از استراتژی های نوین جذب جهانگرد و جهانگرد در سیاست عرصه دنیاگردی است، می تواند در کاهش اندازه هزینه های جاری شما در طول سفر، تاثیرات به سزایی را داشته باشد. حال بهتر است از میان تمامی این کارت های خدماتی و جهانگردی به معرفی کارت خدماتی و جهانگردی برلین بپردازیم چرا که این شهر یکی از زیبا ترین و در عین حال بزرگ ترین شهر های آلمان و بعلاوه مرکز این کشور به شمار میرود و همه ساله با استقبال زیادی از سوی جهانگردان داخلی و خارجی روبرو می گردد؛ پس در ادامه با خبرنگاران همراه شوید تا شما را با 2 نوع از کارت های خدماتی و جهانگردی این شهر آلمانی پر جاذبه بیش از پیش آشنا نماید.

معرفی کارت خدماتی و گردشگری شهر برلین

نوع اول - کارت خوش آمدگویی برلین یا ولکام کارت برلین (Berlin WelcomeCard):

یکی از کارت هایی که در چند سال اخیر میان جهانگردان سفر نموده به آلمان و البته شهر برلین آن، صحبت های زیادی در موردش شده است؛ همین کارت ورود به برلین می باشد که با پیغام خوش آمدگویی و کلی تخفیفات خاص در اختیار جهانگردان قرار گرفته است. این کارت از امکانات زیادی برخوردار می باشد که از جمله آن ها می توان به:

- درج تخفیف برای رزرو تورهای جهانگردی درون شهری

- تخفیف در هزینه های ورودی (بلیط) برای بازدید از جاذبه های مختلف شهر

- کاهش هزینه بلیط های سینما و تئاتر

- تخفیفات رستورانی

- تخفیفات مختلف برای خریدهای گوناگون از مراکز مشخص شده

- همراه داشتن همیشگی نقشه و کتاب هدایت شهر

و در آخر نیز تخفیفاتی برای امور جا به جایی و حمل و نقلی در محدوده های مشخص شهر

مزایای کارت های خدماتی و جهانگردی

حال با توجه به لیست خدمات بلند پایه ای که کارت خدماتی و جهانگردی برلین برایتان به ارمغان می آورد می توان انتظار مزایایی همانند:

- کاهش هزینه های در نظر گرفته شده برای تک تک مکان های بازدیدی از قبل مشخص شده

- توجه به زمان و صرفه جویی در آن برای کسب لذت های بیشتر در سفر (کاهش اندازه معطلی)

- تماشا و لذت بردن از جاذبه های مهم شهر

- پوشش دادن تعداد سه فرزند زیر 15 سال جهانگردان که قطعا سبب کاهش چشم گیر هزینه های آنان می شود

- همراه داشتن نقشه کامل شهر با هدایت های لازمه

- عبور و مرور راحت و کم هزینه در خیابان های شهر

- و بعلاوه خرید کارت جهانگردی مورد نظر که می توان به صورت اختیاری اندازه اعتبار و دامنه خدماتی آن را مشخص نمایید.

خرید کارت

برای خرید کارت های خدماتی و جهانگردی برلین هم می توان به صورت حضوری پس از رفتن به شهر برلین اقدام نمایید و هم می توانید به صورت غیر حضوری و آنلاین پیش از رسیدن به شهر، کارت خود را خریداری نمایید! گفتنی است که کارت های خدماتی و جهانگردی برلین اکنون در بسته های مختلفی ارائه می شوند که مدت زمان اعتبار آنان از دو روز آغاز و تا شش روز نیز ادامه پیدا می نماید؛ قیمت هر کدام از این کارت های خدماتی تا چند ماه پیش به توضیح زیر بوده است؛

قیمت کارت خدماتی و جهانگردی با اعتبار دو روزه در محدوده های مشخص درون شهری: 20 یورو

قیمت کارت خدماتی و جهانگردی با اعتبار شش روزه در محدوده های مشخص درون شهری و حومه: 46 یورو

و البته سایر کارت های دیگر که بهتر است برای آگاهی از قیمت نهایی آن ها به سایت مربوطه آن مراجعه فرمایید. توجه داشته باشید تا ارسال ایمیل تاییده برای خریدار و تایید از سوی وی، فرآنید خرید شما تکمیل نشده است و توصیه می کنیم برای جلوگیری از هر گونه مسئله ای، رسید نهایی را برای خود چاپ کنید و آن را در طول سفر با خود به همراه داشته باشید؛

چند نکته مهم:

- کارت خدماتی و جهانگردی برلین تنها با ارسال و فعالسازی کد موجود در آن، صادر می شود.

- پس دادن کارت تحت هر شرایطی و یا لغو اعتبار آن برای دریافت هزینه های صرف شده تنها در شرایط مخصوصی امکان پذیر می باشد.

- تمامی تخفیفات مشخص شده در این کارت ها برای محدوده های مشخص و مشخصی در شهر می باشد.

- به یاد داشته باشید در تهیه و خرید برلین پس می بایست برای افراد 6 تا 14 سال کارت مخصوص خریداری نمایید.

- در شرایط خرید برلین پس، کسانی که بالای 15 سال سن دارند، بزرگسال محصوب می شوند و طبق تعرفه باید این کارت را خریداری کنند.

- پس دادن کارت تحت هر شرایطی و یا لغو اعتبار آن برای دریافت هزینه های صرف شده تنها در شرایط مخصوصی امکان پذیر می باشد.

و در آخر پیشنهاد می کنیم با توجه به مدت زمان سفر خود و بعلاوه تعداد نفراتی که با خود به همراه خواهید داشت، تصمیم به خرید این کار خدماتی و جهانگردی کنید و در صورت هر گونه بروز مشکل و یا ثبت اطلاعات خود به نشانی اینترنتی زیر مراجعه فرمایید:

https://www.berlin-welcomecard.de/en

نوع دوم - کارت برلین پس (Berlin Pass):

یکی دیگر از کارت های پر سروصدای شهر برلین، برلین پس نامیده می شود و آنقدر تخفیفات ارزنده ای برای یک جهانگرد در پی دارد که حتی می توان گفت با داشتن آن تقریبا بلیط های متعدد رایگانی را در جیب خود قرار داده اید! کسی نمی داند ولی شاید سیاست طراحی و ارائه این کارت به جهانگردان داخلی و خارجی شهر برلین، تنها بازدید رایگان از جاذبه های متعدد این شهر بوده است؛ این کارت از امکاناتی نظیر:

- ایجاد فرصت های بازدیدی رایگان برای انواع جاذبه ها، موزه ها و تورهای جهانگردی که بالغ بر 60 مورد می باشند!

- انجام تفریحات مشخص شده ای از طریق آن البته بدون کوچک ترین هزینه ای؛

- عبور و مرورهای رایگان و یا با تخفیفات شدید برای گشت و گذار در شهر

- همراه داشتن نقشه و کتاب هدایت شهر

مزایای این کارت نیز همانند ولکام کارت برلین، همان طور که متوجه شده اید هم در زمان است و هم در هزینه! در واقع شما با خرید کارت برلین پس به راحتی می توانید سفری مشخص با هزینه ای بسیار کم در کنار صرف زمانی مشخص را تجربه نمایید. این کارت در کنار رایگان کردن هزینه های ورودی برای بازدید شما از جاذبه های جهانگردی شهر برلین، تمام هزینه های جا به جایی و معطلی شما را نیز جبران می نماید. برای خرید کارت برلین پس بهتر است به صورت اینترنتی اقدام کنید چرا که به تازگی کارت های تقلبی با همین نام وارد بازار شده اند که عملا هیچ گونه فایده ای برای شما و سفرتان نخواهند داشت! برلین پس نیز همانند ولکام کارت برلین در بسته های گوناگون و با اندازه اعتبار مختلفی طراحی و فراوری شده است که ابتدایی ترین نوع آن برای افراد بالای 15 سال با اعتباری دو روزه 94 یورو و طولانی ترین نوع آن نیز با اعتبار شش روزه برای این اشخاص، 116 یورو می باشد.

منبع: همگردی

به "معرفی کارت خدماتی و گردشگری شهر برلین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی کارت خدماتی و گردشگری شهر برلین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید