زیباترین پارک های ملی نروژ

به گزارش وبلاگ بایجانی، منظره ها خیره کننده و حیات وحش تماشایی نروژ همواره مورد توجه گردشگران قرار دارند و بعضی از زیباترین منظره ها این کشور درون آبدره های معروف و بعلاوه پارک های ملی آن دیده می شوند. در ادامه همراه با ما باشید تا به معرفی زیباترین پارک های ملی نروژ بپردازیم.

زیباترین پارک های ملی نروژ

10. پارک ملی بریمن

Breheimen National Park

پارک ملی بریمن (Breheimen National Park) سرشار از منظره ها همواره در حال تغییر است. این پارک ملی به علت رشته کوهی که درون آن دیده می گردد، به این نام مشهور شده است و در آنجا می توان منظره ها مختلف و لذت بخشی را مشاهده کرد که مطمئنا توجه هر بیننده ای را به خود جلب می نمایند. کوه های پوشیده از برف، جنگل های در هم تنیده، دره های عمیق و رودخانه ها و دریاچه های یخ زده در نقاط مختلف این پارک ملی به چشم می خورند و مکان بسیار خوبی برای انجام کوهنوردی و اسکی سواری هستند.

9. پارک ملی دورهفیل ساندلزفیلا

Dovrefjell-Sunndalsfjella National Park

پارک ملی دورهفیل ساندلزفیلا (Dovrefjell-Sunndalsfjella National Park) برای حفاظت از زیست بوم کوهستانی و زیبای این منطقه دست نخورده و وحشی تاسیس شده است و مکان ایدئالی برای گشت و گذار در طبیعت و تماشای جاذبه های طبیعی به شمار می رود. کوهستان های پراکنده در داخل پارک ملی مکان بسیار خوبی برای کوهنوردی و پیاده روی به شمار می روند و حس آرامش بخش و دلنشینی را به شما منتقل خواهند کرد. از جمله حیواناتی که در این پارک ملی زندگی می نمایند نیز می توان به گوزن شمالی، گاو مشک و ولورین ها اشاره نمود.

8. پارک ملی سور اسپیتسبرگن

Sor-Spitsbergen National Park

پارک ملی سور اسپیتسبرگن (Sor-Spitsbergen National Park) عمدتا در شمال نروژ و در مجمع الجزایر سوالبارد (Svalbard) قرار گرفته است. این پارک ملی فضایی بسیار بزرگ را در بر می گیرد که عمدتا شامل یخچال های طبیعی و پهنه های یخی است و تا چشم کار می نماید، ادامه دارند. تماشای این پهنه سفید رنگ واقعا هر بیننده ای را به حیرت وا می دارد و زیبایی خاصی دارد که مطمئنا سفر به آنجا را ارزشمند می نماید. تنها بعضی از سرسخت ترین پرندگان را می توان در این منطقه بسیار سخت و بایر مشاهده کرد.

7. پارک ملی هاردانگرویدا

Hardangervidda National Park

پارک ملی هاردانگرویدا (Hardangervidda National Park) به عنوان بزرگترین پارک ملی در نروژ شناخته می گردد که در داخل آن، مجموعه متنوعی از جاذبه ها و فعالیت ها برای متحیر و راضی کردن هر بازتماشاماینده ای وجود دارد. کوهنوردی، دوچرخه سواری و اسب سواری در میان طبیعت وحشی مطمئنا می تواند حس بسیار خوبی را به شما منتقل نمایند. در اینجا می توان به تماشای گوزن های شمالی نیز نشست و از منظره ها بایر برفی و یخی لذت برد. کایاک سواری یا قایقرانی در میان تالاب ها و رودخانه های این پارک ملی زیبا نیز می تواند اوقات بسیار خوبی را برای شما رقم بزند.

6. پارک ملی روندانه

Rondane National Park

اگر به قله های مرتفع، کوه های رام نشدنی و فلات های وسیع علاقه دارید، پس بهتر است از پارک ملی روندانه (Rondane National Park) تماشا کنید. درون این پارک ملی بیش از 10 قله وجود دارد که ارتفاع آن ها بیش از 2000 متر است و همین نیز باعث می گردد تا مکان بسیار ایدئالی برای کوهنوردی و تماشای منظره ها کوهستانی و خیره نماینده باشد. در میان این کوه های مرتفع نیز دره های بزرگ و کوچکی پوشیده از جنگل ها و بوته زارها قرار دارند که می توانند گردش شما را مهیج تر نمایند.

5. پارک ملی فورلندت

Forlandet National Park

پارک ملی فورلندت (Forlandet National Park) در ساحل غربی مجمع الجزایر سوالبارد قرار گرفته است و بخش های بزرگی از دریا و بعلاوه کل جزیره پرینس کارلز فورلند (Prins Karls Forland Island) را در بر می گیرد. منظره ها خیره نماینده و تماشایی از جمله کوهستان های مرتفع و یخچال های طبیعی بزرگ این پارک ملی توجه هر بیننده ای را به خود جلب می نمایند و سواحل آن نیز مکان بسیار خوبی برای گشت و گذار به شمار می روند. درون این پارک ملی جمعیتی از فک های سنگی و پنگوئن های منقار باریک دیده می شوند که در مقایسه با دیگر حیوانات تا این نقطه از شمال پیش رفته اند.

4. پارک ملی فیمندزمارک

Femundsmarka National Park

پارک ملی فیمندزمارک (Femundsmarka National Park) طبیعتی تماشایی و وحشی دارد که گشت و گذار در میان آن می توان حس دلنشینی را به شما منتقل کند. منظره ها دست نخورده و رام نشدنی درون این پارک ملی حس آرامش بخش دارند و زیبایی های خاص آن نیز شما را به هیجان در می آورند. جنگل های متراکم بسیار زیادی در پیرامون دریاچه ها و آب راه های بیشمار این پارک ملی دیده می شوند که به زیبایی این منطقه ها افزوده اند. تپه ها و کوهستان ها در پس زمینه نیز حس خارق العاده بودن این پارک ملی را دو چندان نموده اند.

3. پارک ملی یوستدالسبرین

Jostedalsbreen National Park

پارک ملی یوستدالسبرین (Jostedalsbreen National Park) بزرگترین یخچال طبیعی در سراسر اروپا را درون خود جای داده و همین نیز زیبایی خیره نماینده ای به آن بخشیده است. کوهستان های صخره ای و خاکستری رنگ نیز در کنار آسمان آبی رنگ و آب های عمیق دریاچه ها و رودخانه ها منظره های تماشایی را ایجاد نموده اند که هر بازتماشاماینده ای را انگشت به دهان می گذارد. در این پارک ملی دره های سرسبز و دامنه های پوشیده از مراتع نیز تنوع زیست بوم این منطقه را بیشتر و گشت و گذار در این پارک ملی را لذت بخش تر نموده اند.

2. پارک ملی فولگفونا

Folgefonna National Park

پارک ملی فولگفونا (Folgefonna National Park) در شبه جزیره ای به همین نام قرار گرفته است و چندین جاذبه طبیعی خارق العاده در آن دیده می گردد که توجه هر بیننده ای را به خود جلب خواهند کرد. سه یخچال طبیعی بسیار بزرگ در این پارک ملی وجود دارند که ضخامت بعضی از نقاط آن به بیش از 400 متر نیز می رسد. منطقه ها کوهستانی نیز که همواره جزو زیبایی های نروژ محسوب می شوند، در این پارک ملی به چشم می خورند و قله ها نیز سر به فلک کشیده اند. در فصل تابستان، این کوهستان های پوشیده از برف به منظره های سرسبز و رنگانگ تبدیل می شوند و محیطی دلنشین و مجذوب کننده برای زندگی گیاهان و جانوران مختلف فراهم می نمایند.

1. پارک ملی یوتونهیمن

Jotunheimen National Park

پارک ملی یوتونهیمن (Jotunheimen National Park) مکانی پر از کوه های سر به فلک کشیده است. در اینجا بیش از 250 قله وجود دارد که ارتفاع آن ها بیش از 1900 متر است. همین نیز مجذوب کنندهیت این پارک ملی را برای علاقه مندان به کوهنوردی دو چندان می نماید. مرتفع ترین قله های این پارک ملی نیز به نام گالدهوپیگن (Galdhopiggen) و گلیترتیند (Glittertind) نام دارند و دو ویژگی برجسته و بسیار زیبای اینجا محسوب می شوند. دریاچه های فیروزه ای رنگ در کنار یخچال های طبیعی نیز منظره های خیره نماینده و تماشایی را رقم زده اند که مطمئنا سوژه های بسیار خوبی برای عکاسی محسوب می شوند.

منبع: فوت و فن / touropia.com

به "زیباترین پارک های ملی نروژ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین پارک های ملی نروژ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید