بیمار در حین جراحی مغزش ساکسیفون نواخت

به گزارش وبلاگ بایجانی، یک نوازنده ایتالیایی در حالی که تحت عمل جراحی جراحی پیچیده مغز در یک بیمارستان در رم قرار گرفته، ساکسیفون نواخت؛ این نوازنده در طول 9 ساعت عمل جراحی به هوش بود.

بیمار در حین جراحی مغزش ساکسیفون نواخت

به گزارش وبلاگ بایجانی، این بیمار 35 ساله، در بیمارستان بین المللی رم Paideia این عمل را با موفقیت انجام داد و از بیمارستان مرخص شد.

بر اساس گزارش سی ان ان، این نوازنده جنجالی که به نام GZ معروف شد، از تومور مغزی رنج می برد. بیمارستان در بیانیه ای تایید کرد که بیمار هنگام جراحی مغزش نه تنها بیدار و کاملا هوشیار بود، بلکه در حال نواختن ساکسیفون خود هم بود.

دکتر کریستین بروگنا، جراح مغز و اعصاب در مصاحبه ای گفت: عمل جراحی مغز در حالت بیداری نقشی بسیار مهم و دقیق در طول انجام این عمل جراحی دارد، زیرا شبکه های عصبی مسئول عملکرد های مختلف مغز مانند بازی، صحبت و حرکت کردن، احتمال آسیب های عصبی ناشی از تخلیه تومور به حداقل می رسد.

وی اضافه نمود که بیمار به تیم پزشکی گفته بود که توان نواختن آلات موسیقی دارد، بنابراین به او اجازه داده شد که ساکسیفون را بنوازد تا پزشکان بتوانند ببینند چه بخشی از مغز دچار مشکل شده است.

بروگنا با اشاره به اینکه انجام عمل جراحی مغز در حالت بیداری یکی از اکتشافات شگفت انگیز پزشکی است، گفت: با استفاده از این روش در برداشتن تومور های مغزی و تشخیص و برداشتن آسان سلول های سرطانی به برترین نتایج پزشکی می رسیم.

وی بعلاوه گفته است که نواختن ساکسیفون برای این بیمار بسیار مفید بود، و به پزشکان اجازه داد تا عملکرد های مختلف مغز را هنگام عمل ترسیم کند.

بیمار نیز تاکید نموده است که در هنگام جراحی مغزش نترسیده برعکس احساس آرامش واقعی داشته بود.

منبع: فرارو

به "بیمار در حین جراحی مغزش ساکسیفون نواخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمار در حین جراحی مغزش ساکسیفون نواخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید