اعلام مقررات نو سفر ایرانی ها به ترکیه

به گزارش وبلاگ بایجانی، کشور ترکیه، شرایط جدیدی برای مسافرینی که قصد سفر به این کشور دارند را بیان کرد.

اعلام مقررات نو سفر ایرانی ها به ترکیه

به گزارش ایلنا، طی نامه ای که به دفاتر و شرکت های خدمات مسافرت هوایی ارسال شده است، شرایط سفر در جهت کشور ترکیه تغییراتی داشته است.

بنابر اعلام های تازه، مسافرین با ملیت ایرانی به مقاصد کشور ترکیه از مبدأ ایران از تاریخ 15 نوامبر 2021 (24 آبان ماه) در صورت واکسینه شدن و گذشت 14 روز از تزریق دوز دوم واکسن های مورد قبول سازمان بهداشت جهانی اعم از فایزر، مدرنا، آسترازنکا، اسپاتنیک، سینوفارم، سینوواک (و یا گذشته 14 روز از تک دوز واکسن جانسن)، بدون احتیاج به انجام تست PCR اجازه ورود خواهند داشت.

همراه داشتن کارت واکسن انگلیسی دیجیتال یا فیزیکی به همراه QR الزامی است.

مسافرینی که واکسینه نشده اند و یا کارت واکسن معتبر همراه نداشته باشند، کمافی السابق احتیاجمند انجام تست PCR در بازه زمانی 72 ساعت قبل از پرواز می باشند کلیه اطلاعات مندرج روی تست باید به زبان انگلیسی بوده و نمونه گیری تست به وسیله آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت برای پرواز های بین المللی باشد.

پر کردن فرم آنلاین ورود به کشور ترکیه، در وب سایت وزارت بهداشت کشور ترکیه به آدرس https://register.health.gov.tr و به همراه داشتن کپی و یا عکس فرم پر شده بر روی گوشی موبایل مسافر، الزامی می باشد.

این مقررات درحال از سوی ترکیه اعلام شده است که برای مسافرین در جهت های ورودی به ایران، ارائه گواهی عدم ابتلا به کووید-19 (PCR) (انجام تست حداکثر 96 ساعت قبل پرواز) به زبان انگلیسی برای سنین 12 سال به بالا الزامی است.

منبع: فرارو

به "اعلام مقررات نو سفر ایرانی ها به ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام مقررات نو سفر ایرانی ها به ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید