اصفهان موزه زنده آثار تاریخی نیاکان خداجوی ماست

به گزارش وبلاگ بایجانی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دومین روز از حضور در اصفهان، با حضور در مجموعه جهانی مسجد جامع عتیق و بازدید از مجموعه تاریخی در حال بازسازی موزه صنایع دستی، از اصفهان به عنوان موزه زنده آثار تاریخی نیاکان یاد کرد.

اصفهان موزه زنده آثار تاریخی نیاکان خداجوی ماست

به گزارش میراث آریا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی استان اصفهان، مهندس عزت الله ضرغامی در بازدید از مجموعه دنیای مسجد جامع عتیق گفت: اصفهان موزه زنده آثار تاریخی نیاکان ماست و روی همین اصل، هرگاه از هر مجموعه تاریخی بازدید می کنم، نکته جدیدی از توانمندی های نیاکان خداجویمان در زمینه خلق این آثار تاریخی ارزشمند در می یابم.

وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی با اشاره به توان بالقوه اصفهان در زمینه معرفی آثار تاریخی در راستای جذب توریست ادامه داد: یکی از چالش های ما در حوزه توریستی، احتیاج به معرفی و آگاهی بخشی صحیح و با کیفیت از داشته های تاریخی و طبیعی خود است. لذا با توجه به این آثار ارزشمند تاریخی، باید با برنامه ریزی دقیق در حوزه تبلیغات داشته های فرهنگی ، بیش از گذشته کوشش کنیم تا بتوانیم به جذب توریست دست یابیم.

او ضمن همراهی با یک تور اسپانیایی حاضر در محل اضافه نمود: این مجموعه تاریخی و مذهبی با بیش از 1300 سال قدمت، دایره المعارف متنوعی از سبک های مختلف معماری و هنرهای تزئینی ایران زمین است که به وسیله نیاکان خداجویمان ایجاد شده است. به همین علت این مسجد جز اولین مساجدی در دنیا اسلام است که به ثبت دنیای رسیده است.

منبع: همگردی

به "اصفهان موزه زنده آثار تاریخی نیاکان خداجوی ماست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصفهان موزه زنده آثار تاریخی نیاکان خداجوی ماست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید