چرا فهرست اصلاح شده قیمت بلیت هواپیما در سایت بارگذاری نمی گردد؟

به گزارش وبلاگ بایجانی، در حالی 4 روز از اصلاح شبانه قیمت بلیت هواپیما با دستور وزیر راه و شهرسازی می گذرد که فهرست تازه هنوز در سایت انجمن شرکت های هواپیمایی به روز نشده است.

چرا فهرست اصلاح شده قیمت بلیت هواپیما در سایت بارگذاری نمی گردد؟

به گزارش وبلاگ بایجانی، اواخر هفته گذشته پایان ستاد تنظیم بازار مجوز افزایش 29 درصدی قیمت بلیت پروازهای داخلی را صادر کرد. به همین دلیل انجمن شرکت های هواپیمایی فهرست قیمت ها را در سایت خود بارگذاری کرد.

قیمت هایی که البته خیلی بیشتر از مصوبه ستاد تنظیم بازار و تا حدود 80 درصد نیز در بعضی مسیرها افزایش یافته بود. به عنوان مثال قیمت بلیت پرواز تهران-بوشهر 50 درصد، تهران-شیراز 56.5 درصد، تهران-کرمانشاه 62 درصد و تهران-عسلویه 57.5 درصد افزایش یافته است.

قیمت بلیت پرواز تهران-ارومیه نیز با افزایش 63.8 درصد به یک میلیون و 242 هزار تومان رسیده است. نرخ بلیت پرواز مشهد-آبادان با رشد 61.1 درصدی از یک میلیون و 317 هزار و 700 تومان به 2 میلیون و 122 هزار تومان افزایش یافته است.

اطلاع رسانی اجرا شده در این رابطه باعث شد تا شنبه گذشته با دستور وزیر راه و شهرسازی، جلسه ای برگزار و فهرست قیمت بلیت هواپیما در شامگاه 29 اردیبهشت ماه اصلاح شد.

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری در این باره با بیان این که جدول قیمت بلیت منتشر شده انجمن شرکت های هواپیمایی قابل استناد نیست، به تسنیم گفته بود: جدول نو قیمت به زودی منتشر می گردد.

حسن خوشخو با اشاره به آنالیز افزایش قیمت بلیت هواپیما بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، اظهار کرد: به همین دلیل جلسه ای برگزار گردید. در پی آنالیز اجرا شده، جدول قیمت نو بلیت که از سوی انجمن شرکت های هواپیمایی منتشر شده قابل استناد نبوده و مطابق با افزایش 29 درصدی نرخ نیست.

وی اضافه نمود: قیمت نو بلیت هواپیما بر اساس مجوز 29 درصدی فردا (30 اردیبهشت) منتشر خواهد شد و شرکت های هواپیمایی ملزم به رعایت آن هستند.

4 روز از این اصلاح می گذرد اما با این وجود هنوز قیمت های نو بر اساس مجوز ستاد تنظیم بازار در سایت انجمن شرکت های هواپیمایی بارگذاری نشده و همان جدول قیمت مورد قبول این انجمن در سایت وجود دارد.

به نطر نمی رسد علت این تاخیر مسائل فنی باشد، از آنجاکه سازمان هواپیمایی کشوری نشان داده در زمین ایرلاین ها بازی می نماید احتمالاً رایزنی هایی در پشت پرده برای افزایش قیمت بلیت هواپیما بالاتر از مصوبه های قانونی در جریان است. مسئله ای که احتیاج است دستگاه های نظارتی از جمله تعزیرات حکومتی به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

منبع: همشهری آنلاین

به "چرا فهرست اصلاح شده قیمت بلیت هواپیما در سایت بارگذاری نمی گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا فهرست اصلاح شده قیمت بلیت هواپیما در سایت بارگذاری نمی گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید