تور مجازی فنگ هوانگ ؛ شهری از دل تاریخ چین

به گزارش وبلاگ بایجانی، در این قسمت از تور مجازی، به شهر تاریخی فنگ هوانگ سفر خواهیم کرد. شهری که تاریخ غنی و پربار چینی ها را نمایش می دهد.

تور مجازی فنگ هوانگ ؛ شهری از دل تاریخ چین

در سراسر دنیا، نقاط اسرارآمیز فراوانی را می توانیم پیدا کنیم. شرق آسیا یکی از همین سرزمین ها است. شرق آسیا از آن منطقه ها زیبا و دل ربا است که زیبایی ها و جذابیت های آن، هر فردی را شیفته خود می نماید. تاریخی که در پس قاره کهن و به خصوص مشرق این سرزمین پنهان شده، باقدمت تر از چیزی است که فکرش را بکنید! قسمت عظیمی از سنگینی تاریخ شرق آسیا را کشور چین به دوش می کشد. چین یکی از آن سرزمین های باستانی است که نظام ها و فرهنگ های پرتعدادش، روی شکل گیری و پایداری سرزمین هایی مثل کره و ژاپن موثر بوده است.

چین، کشوری بسیار بزرگ و زیبا است. علاوه بر قدرت بالای مالی این ممکلت، چین در زمینه گردشگر نیز یک سرزمین غنی و پیشرفته محسوب می شود. گستره بالای فرهنگ ها، مذهب ها، پوشش های طبیعی، آب وهوا و مواردی از این دست، از جمله مواردی هستند که به پیشرفت این منطقه، یاری شایانی نموده اند. در جدیدترین قسمت از تورهای مجازی، سراغ شهر تاریخی فنگ هوانگ می رویم. شهری که از جمله سرزمین های تاریخی چین به شمار میرود. همراه ما باشید.

تاریخ دقیق شکل گیری و نام گذاری این منطقه تعیین نیست. طبق اسناد تاریخی، باور عمومی بر این است که شکل گیری تمدن انسانی در این منطقه به قرن هفتم میلادی برمی شود. شهر فنگ هوانگ (Fenghuang) یکی از مهم ترین نقاط استراتژی خط دفاعی و 190 کیلومتری چین بوده است.

شهر فنگ هوانگ یکی از شهرهای ثبت شده به عنوان میراث دنیای یونسکو و یکی از جاهای دیدنی چین است. همین موضوع، اهمیت تاریخی و گردشگری بالای این شهر را نمایش می دهد. فنگ هوانگ شهری بسیار زیبا و اتمسفریک است. قدم گذاشتن در این شهر، شما را به دل تاریخ می برد؛ یعنی به سال هایی نزدیک به قرن 18 میلادی. سنت های مردم، فرهنگ شهروندان فنگ هوانگ، معماری ساختمان ها، معماری شهری و بیشتر، همه از تاریخ غنی این منطقه تاثیر گرفته اند و آن را یادآوری می نمایند.

فنگ هوانگ از آن شهرهای باقدمت چینی است که گذشت تاریخ، تاثیرات مثبت و منفی فراوانی را روی آن گذاشته است. اتفاقاتی تاریخی که طی 200 سال گذشته برای شهر و بناهای تاریخی اش افتاده اند، از جمله آسیب های گذر زمان روی این منطقه است. البته که پس از نابودی بعضی از بناهای تاریخی مهم فنگ هوانگ مثل پل رنگین کمان (Rainbow Bridge) دوباره این بناها بازسازی شدند.

از طریق بخشی که در بالا قرار داده شده است، می توانید به صورت مجازی از فنگ هوانگ بازدید کنید. وبلاگ بایجانی به صورت روزانه مطالب مختلفی را با موضوع تورهای مجازی و سفرهای تصویری منتشر می نماید. اگر به این جنس از مطالب علاقه مند هستید، بازدید روزانه را از وبلاگ بایجانی نباید فراموش کنید.

منبع: کجارو / airpano.com

به "تور مجازی فنگ هوانگ ؛ شهری از دل تاریخ چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور مجازی فنگ هوانگ ؛ شهری از دل تاریخ چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید