اشتباهات رایج هنگام سشوار کشیدن

به گزارش وبلاگ بایجانی، بهترین ها: ما زمانی که با مو های شسوار کشیده شده از آرایشگاه بیرون می آییم، احساس خوبی داریم، اما هر زمان که خودمان می خواهیم این کار را در خانه انجام دهید، با هزار مشکل روبرو می شویم و در نهایت هم نتیجه خوبی نمی گیریم. اما چرا؟ اگر می خواهید با اشتباهاتی که هنگام سشوار کشیدن مرتکب می شویم آشنا شوید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

اشتباهات رایج هنگام سشوار کشیدن

موهایتان را تنها با باد گرم خشک می کنید

تقریبا تمام سشوار ها به غیر از باد گرم، مجهز به باد خنک هم هستند که شما می توانید گاهی از آن بهره ببرید. اما چه زمانی بهتر است که از باد خنک به جای باد گرم بهره ببرید؟ زمانی که شما می خواهید به موهایتان مدل خاصی دهید، مثلا آن ها را فر نگه دارید، باد خنک انتخاب مناسب تری است، از این جهت که رطوبت مو های شما را دیرتر تبخیر می نماید که می تواند فرم مو های شما را در مدت زمان بیشتری ثابت نگه دارد.

راستا سشوار کشیدن را اشتباه انتخاب می کنید

این که شما موهایتان را از چه سمتی سشوار بکشید نیز اهمیت زیادی دارد. بهتر است که شما سشوار کشیدن را از ریشه آغاز کنید و به سمت انتهای موهایتان بروید. در غیر این صورت کوتیکول های موی شده باز شده و منجر به وز شدن موهایتان می گردد. اما اگر سشوار را از ریشه مو به سمت انتهای آن بکشید، در واقع با جهت کوتیکول های مو حرکت نموده و موهایتان صاف و شفاف تر به نظر خواهد رسید.

سشوار را درست در دستانتان نگه نمی دارید

اگر راست دست هستید، به احتمال زیاد هنگام سشوار کشیدن، سشوار را با دست راستتان می گیرید یا برعکس، اما این کار اشتباه است. در واقع شما باید با دستی که روی آن تسلط دارید کار سخت تر را که حالت دادن به موهایتان است، انجام دهید؛ بنابراین اگر راست دست هستید، سشوار را در دست چپتان بگیرید تا با قدرت بیشتری به یاری برس موهایتان را خشک و به آن حالت دهید.

سشوار را نزدیک سرتان نگه می دارید

اگر عادت دارید که سشوار را نزدیک به سرتان نگه دارید، باید بدانید که با این کار نه تنها به موهایتان بلکه به پوست سرتان نیز آسیب می رسانید. فاصله مناسب میان سشوار و سرتان باید 30.5 باشد. برای این کار نیازی به متر یا خط کش ندارید، همین که دستتان را تا جای ممکن از سرتان دور کنید، یعنی فاصله مناسب را رعایت نموده اید.

موهایتان را تقسیم بندی نمی کنید

اگر شما موهایتان را تقسیم بندی نکنید، نه تنها کارتان بیشتر طول می کشد، بلکه نتیجه خوبی نیز خواهید گرفت؛ بنابراین این بار قبل آغاز کار، موهایتان را به 4 تا 5 بخش تقسیم کنید و هر کدام از آن ها را به طور جداگانه با کلیپس ببندید. سپس از جلوی موهاتیان سشوار کشیدن را آغاز کنید و به سمت پشت بروید.

موهایتان را مدت زمان زیادی در حوله می پیچید

موهایتان را بیشتر از 30 دقیقه در حوله نپیچانید، به خصوص اگر که حوله شما از جنس نخ است. این جنس پارچه به علت اصطکاکی که ایجاد می نماید، مو های شما را در معرض آسیب بیشتری در طول سشوار کشیدن قرار می دهد. از این رو بهتر است که ابتدا در پی حوله از جنس میکرو فیبر باشید، سپس سعی کنید که موهایتان را بیشتر از 10 دقیقه داخل حوله نگه ندارید. اگر مو های شما ضخیم و پرپشت است، زمانی که 50درصد از موهایتان خشک شد، آن را سشوار بکشید، اما اگر مو هایی نازک و کم پشت دارید، پس از این که 80 درصد از موهایتان خشک شد، این کار را آغاز کنید، در غیر این صورت موهایتان آسیب خواهد دید.

از کرم های مو استفاده نمی کنید

این مورد برای افرادی که زیاد موهایشان را سشوار می کشند، مناسب است. اگر شما هفته ای یک یا دو بار موهایتان را سشوار می کشید، حتما باید از کرم های محافظت مو بهره ببرید تا از آسیب هایی حاصل از باد گرم سشوار، جلوگیری گردد. شما باید این کرم های را بعد از حمام به موهایتان بزنید. اگر مو های خشکی دارید، بهتر است از محصولاتی که حاوی الکل می باشند، استفاده نکنید. اگر هم موهایتان نرمال یا چرب است، دور مواد روغنی را خط بکشید.

از دهانه متمرکز نماینده موجود در جعبه استفاده نمی کنید

اگر به جعبه سشوارتان نگاهی بیاندازید می بینید دهانه ای در آن افتاده که شما هیچگاه از آن استفاده نکردید. این دهانه باد گرم را متمرکز می نماید به طوری که دیگر جریان هوا بر روی تمامی قسمت ها پخش نمی گردد. در هنگام سشوار کردن، مطمئن شوید که نوک دهانه با شانه و در جهت بالا و رو به بیرون حرکت می نماید تا حجم مو ها در ریشه افزایش یابد. بعلاوه جهت نرمی بیشتر موها، آن را در طول مو ها و به سمت داخل حرکت دهید.

انواع سشوارهای ساده و حرفه ای را می توانید به صورت آنلاین تهیه کنید:

از برس مناسب استفاده نمی کنید

برای داشتن مو های سشوار شده زیبا، باید از شانه مناسب بهره ببرید. شانه های فلزی، از این رو که خیلی سریع داغ می شوند و ممکن است به مو ها آسیب برسانند، بهتر است که تنها در شرایط خاص استفاده شوند. اما اگر در پی شانه ای برای مصرف روزانه تان هستید، باید از شانه هایی با دانه های درشت و غیرفلزی بهره ببرید، زیرا این دانه های درشت در بین مو ها قرار می گیرند، اما به علت جنس عایقی که دارند، گرمای چندانی را جذب نمی نمایند و بنابراین مانع خشک شدن بیش از حد و شکستن مو می شوند.

شسوار را تمیز نمی کنید

آیا تا به حال به فکر تمیز کردن سشوارتان افتاده اید؟ از آنجا که گرد و غبار و کثیفی روی سشوار می نشیند، نه تنها طول عمر خود سشوار را کم می نماید، بلکه به مو های شما نیز آسیب می رساند. در واقع گرد و غبار شدت باد سشوار را کم می نماید و در نتیجه دمای موتور آن را بالا می برد؛ بنابراین واجب است که هر چند وقت یک بار، سشوار را تمیز کنید. اگر هفته ای 1 بار از سشوار استفاده می کنید، آن را ماهی 1 بار تمیز کنید، اما اگر مصرفتان بیشتر از این مقئدار است، هر 2 هفته 1 بار این کار را انجام دهید.

منبع: زندگی روز

به "اشتباهات رایج هنگام سشوار کشیدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتباهات رایج هنگام سشوار کشیدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید